Danfoss s.r.o. je dceřiná společnost Danfoss A/S, která je největší průmyslovou společností Dánska. Tato nadnárodní skupina je světovou jedničkou ve výzkumu, vývoji, výrobě, prodeji a servisu mechanických a elektronických komponent pro široké spektrum průmyslových oborů.

Pohony a frekvenční měniče

Nízkonapěťové frekvenční měniče VLT®

Flexibilní, modulární konstrukce pro univerzální řízení
VLT® AutomationDrive je určen pro řízení proměnných otáček všech asynchronních motorů a motorů s permanentními magnety. Dodává se ve standardní verzi (FC 301) a v rozšířené verzi s vysokou dynamikou (FC 302) s dalšími funkcemi. Pomáhá šetřit energii, zvyšovat flexibilitu, snižovat náklady související s náhradními díly a servisem, a optimalizovat řízení procesů u libovolného průmyslového stroje nebo na výrobní lince. VLT® AutomationDrive je postaven na koncepci flexibilní, modulární konstrukce, aby poskytoval univerzální řešení řízení motorů. Jeho robustní konstrukce zajišťuje maximální dobu provozu. Je vybaven širokou řadou standardních průmyslových funkcí, které lze rozšířit pomocí „plug-and-play“ doplňků. Uživatelsky přívětivý grafický ovládací panel zajišťuje, že měnič se snadno nastaví a ovládá, čímž se snižují náklady na uvedení do provozu a provoz. Krytí jsou k dispozici až do IP 66 (v závislosti na modelu). Integrované tlumivky a RFI filtry ve všech modelech chrání instalace minimalizováním harmonického zkreslení a elektromagnetického rušení. VLT® AutomationDrive lze také použít s aplikacemi, které vyžadují vysoce přesné polohování a synchronizaci. Funkci IMC (Integrated Motion Controller) lze nyní nakonfigurovat v softwaru měniče. Nejsou zapotřebí žádné další moduly nebo hardware. Všechny měniče jsou plně testovány již při výrobě. Vyžadují velmi malou údržbu a poskytují rychlou návratnost investice. Výkon frekvenčního měniče VLT® AutomationDrive je díky funkci IMC (Integrated Motion Controller) vylepšen bez složitosti. IMC poskytuje tzv. servo funkcionalitu a umožňuje provádět vysoce precizní úkony v polohovacích a synchronizačních aplikacích. Uvedení do provozu je v případě VLT® AutomationDrive rychlé, bezpečné a nastavení měniče je velmi snadné, neboť není třeba znalosti jakéhokoliv speciálního programovacího jazyka. Funkce IMC je nastavitelná přímo v software frekvenčního měniče. Dále nejsou potřeba žádné dodatečné moduly či hardware. Pro více informací zhlédněte následující video:

Napájecí napětí a rozsah výkonů

3 x 200–240 V…0,25–37 kW 3 x 380–500 V…0,37 kW – 1,1 MW 3 x 525–600 V…0,75–75 kW 3 x 525–690 V…1,1 kW – 1,4 MW

Low harmonic drive

3 x 380–480 V…132–710 kW

12-pulse drive

3 x 380–690 V…250 – 1 200 kW 3 x 525–690 V…250 kW – 1,4 MW

Vlastnosti a výhody

 • Menší nároky na chlazení nebo předimenzování měniče, protože měnič je určen k provozu při okolní teplotě 50 °C bez odlehčení.
 • Potřeba kapacity PLC je snížena díky Inteligentnímu regulátoru provozu.
 • Vysoká odolnost vůči opotřebení zajišťuje nízké náklady po celou dobu životnosti.
 • Životnost elektroniky je prodloužena díky chlazení pomocí zadního kanálu pro rámečky D, E a F.
 • Uvedení do provozu a upgrady jsou usnadněny díky technologii plug-in.
 • Vysoce přesné polohování a synchronizace díky Integrovanému regulátoru pohybu v celé výrobní řadě.
 • Bezpečný a úsporný provoz měniče zajišťují funkce jako inteligentní řízení tepla, bezpečné zastavení a Safe Torque Off.

Použití

Dopravníky, polohování a synchronizace, jeřáby, míchačky, centrifugy a paletovací a balicí stroje.

Počítačové nástroje

VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 SISTEMA Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy Box
Maximální energetická účinnost v oblasti vodárenství a zpracování odpadních vod
 Měnič VLT® AQUA Drive je určen pro zajištění nejvyšší úrovně výkonu aplikací se střídavými motory v oblasti vodárenství a zpracování odpadních vod. Měnič, vybavený řadou výkonných standardních funkcí, které lze rozšířit pomocí doplňků, je vhodný jak pro nové instalace, tak pro dodatečnou montáž do stávajících instalací.

Značná denní fluktuace zatížení v oblasti vodárenství a zpracování odpadních vod umožňuje zavést řízení motorů na rotačním vybavení, jako jsou čerpadla ventilátory. Nová generace měniče VLT AQUA Drive dokáže reálně nabídnout v prvním roce úsporu nákladů 10–30 % v porovnání s tradičními řešeními s použitím pohonů. Jeho dlouhá provozní životnost poskytuje spolu s nízkou spotřebou energie a náklady na údržbu nejnižší náklady na vlastnictví.

Rychlé a uživatelsky komfortní nastavení vody a čerpadla zkracuje dobu instalace a zajišťuje rychlou cestu k maximální energetické efektivitě a řízení motorů. Shromážděním nejdůležitějších parametrů na jedno místo se výrazně snižuje riziko nesprávné konfigurace.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

1 x 200–240 V…1,1–22 kW
1 x 380–480 V…7,5–37 kW
3 x 200–240 V…0,25–45 kW
3 x 380–480 V…0,37 kW – 1 MW
3 x 525–600 V…0,75–90 kW
3 x 525–690 V…1,1 kW – 1,4 MW

Low harmonic drive

 3 x 380–480 V…132–710 kW

12-pulse drive

 3 x 380–500 V…250-1000 kW
3 x 525-690 V…250-1400 kW

Vlastnosti a výhody

 • Majetek je chráněn díky speciálně navrženému software, který zabraňuje například vodním rázům.
 • Energetická účinnost je maximalizována díky řídicím algoritmům měniče a konstrukci, která se zaměřuje na snížení tepelných ztrát.
 • Vysoká úspora energie související s klimatizací je zajištěna díky unikátní koncepci chlazení pomocí zadního kanálu, které odvádí z místnosti 90 % tepla.
 • Elektromagnetické rušení a harmonické zkreslení jsou sníženy díky integrovanému RFI filtru a integrovaným tlumivkám meziobvodu.
 • Dokonalou integraci v systému a přizpůsobení aplikaci umožňují volně programovatelné výstrahy a varování.
 • 3–8 % úspory energie je dosaženo v důsledku Automatické optimalizace energie.
 

Použití

 Odstředivá čerpadla a ventilátory, objemová dmychadla.

Počítačové nástroje

 VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 Danfoss ecoSmart Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy Box

Minimalizace nákladů za celou dobu životnosti pro aplikace topení, ventilace a klimatizace

 • Měnič VLT® HVAC Drive je určen pro optimalizaci řízení procesů v aplikacích topení, ventilace a klimatizace. Měnič se snadno používá, má zabudované inteligentní funkce, a jeho uvedení do provozu je rychlé a levné. Je vybaven celou řadou funkcí speciálně vyvinutých pro použití například s čerpadly, ventilátory a kompresory, které šetří energii, splňují ekologické předpisy a snižují náklady v moderních budovách.

  Kompaktní konstrukce měniče VLT® HVAC Drive a jeho účinný systém řízení tepla je ideální pro aplikace, kde je omezený prostor vyhrazený pro měnič. Několik bezpečnostních funkcí, například Safe Torque Off a Maximální bezpečné otáčky, chrání aplikace i jejich obsluhu.

  Robustní měnič, který nabízí bezproblémový provoz v náročném prostředí, poskytuje maximální dobu provozu. Krytí jsou k dispozici až do IP 66 (v závislosti na modelu). A k dispozici je volitelné speciální lakování k zajištění dodatečné ochrany desek s obvody. Integrované tlumivky a RFI filtry chrání instalace minimalizováním harmonického zkreslení a elektromagnetického rušení.

  Napájecí napětí a rozsah výkonů

  3 x 200–240 V…1,1–45 kW
  3 x 380–480 V…1,1 kW – 1 MW
  3 x 525–600 V…1,1–90 kW
  3 x 525–690 V…1,1 kW – 1,4 MW

  Low harmonic drive

  3 x 380–480 V…132–710 kW

  12-pulse drive

  3 x 380–500 V…250–1000 kW 3 x 525-690 V…250-1400 kW

  Vlastnosti a výhody

  • Není zapotřebí externí chlazení nebo předimenzování měniče, protože měnič pracuje při max. okolní teplotě 50 °C bez odlehčení.
  • Kapacita PLC často není zapotřebí díky Inteligentnímu regulátoru provozu.
  • Modulární koncepce s řadou doplňků přináší malé počáteční investice a umožňuje snadné upgrady.
  • Díky integrované funkci čerpadla, ventilátoru a kompresoru není zapotřebí externí řídicí a převodní vybavení.
  • 5–15 % úspory energie je dosaženo v důsledku Automatické optimalizace energie.
  • Není potřeba převodníků díky řadě komunikačních protokolů z oblasti topení, ventilace a klimatizace pro připojení k řídicímu systému řízení budovy.
   

  Použití

  Čerpadla, ventilátory, kompresory.

  Počítačové nástroje

  VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 Danfoss ecoSmart Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy BoxDanfoss Drives nabízí frekvenční měniče VLT ve výkonovém rozsahu do 5,3 MW. Tyto měniče jsou vybaveny řadou integrovaných funkcí, zvyšují energetickou účinnost, snižují náklady a optimalizují produktivitu procesů. Naše měniče poskytují optimalizované řízení procesů pro specializované aplikace ve specifických průmyslových odvětvích.Softstartéry Danfoss Drives se používají k dočasnému snížení zátěže a momentu omezením proudových rázů střídavého motoru během rozjezdu. Tím se sníží jak mechanické, tak elektrodynamické namáhání a prodlužuje se životnost systému.

Softstartéry

Efektivní ochrana motoru a úspora energie
Komplexní řešení pro měkké startování a zastavení třífázových asynchronních motorů, které prodlužuje dobu provozu a snižuje nároky na údržbu. Integrací softstartérů se střídavými motory ušetříte energii, místo a náklady a prodloužíte životnost systému snížením opotřebení motorů, napájecích kabelů a systému rozvodu el. energie. Rovněž není potřeba brát v úvahu filtry a stíněné kabely, protože softstartéry negenerují žádné harmonické kmitočty.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

200–690 V…7,5–850 kW

Vlastnosti a výhody

 • Rychlé a snadné programování díky třem systémům menu (Rychlé menu, Nastavení aplikace a Hlavní menu), čtyřřádkovému grafickému displeji a logické klávesnici
 • Nejlepší profil startu a zastavení pro danou aplikaci se volí pomocí Adaptivního řízení zrychlování.
 • Motory lze využít naplno bez rizika poškození způsobeného přetížením díky tepelnému modelu druhého řádu.
 • Instalační náklady jsou nižší a motor je méně namáhaný, protože stejnosměrné brzdění je rovnoměrně distribuováno přes tři fáze.
 • Díky nastavitelným přípojnicím, které umožňují připojení shora nebo zdola, je možné ušetřit místo, snížit náklady na kabely a snazší je rovněž dodatečná instalace.

Použití

Odstředivá čerpadla a ventilátory, dopravníky, drtiče, míchačky, kompresory, centrifugy, mlýny a pily.

Počítačové nástroje

WinStart VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy Box

Kompaktní a výkonné softstartéry

Dvě skupiny softstartérů, které představují celkové řešení pro startování motorů až do výkonu 110 kW. Model MCD 201 nabízí funkce efektivního startu motoru, zatímco rozšířená verze MCD 202 poskytuje dokonalejší funkce měkkého startování a další funkce ochrany motoru.

Tato řada softstartérů nabízí snadnou montáž na DIN lištu pro výkony do 30 kW, 2vodičové nebo 3vodičové řízení startu a zastavení a vynikající startovní cyklus (4 x le po dobu 6 sekund; náročné startování 4 x le po dobu 20 sekund). Kompatibilní s napájecími systémy typu uzemněný trojúhelník.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

3 x 200–440 V…7,5–110 kW
3 x 200–575 V…7,5–110 kW

Vlastnosti a výhody

 • Kompaktní rozměry šetří místo v rozvaděči.
 • Díky zabudovanému bypassu jsou náklady na instalaci minimální a jsou eliminovány výkonové ztráty.
 • V důsledku zdokonalených řídicích algoritmů SCR, které vyvažují tvar výstupní vlny, je možné provést více startů za hodinu a s vyšším zatížením.
 • Celkové investice na projekt jsou sníženy díky kvalitní ochraně motorů.
 • Není zapotřebí externí chlazení nebo předimenzování díky max. okolní teplotě 50 °C bez odlehčení.

Použití

Čerpadla, dopravníky, ventilátory, míchačky a kompresory.

Počítačové nástroje

WinStart VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy Box

Kompaktní a nákladově úsporný softstartér

Mimořádně úsporný a kompaktní softstartér, který poskytuje základní funkce startu a zastavení a snadnou montáž na DIN lištu.

Polovodičová konstrukce typu „nainstaluj a zapomeň“ zjednodušuje instalaci a zmenšuje požadovaný prostor v rozvaděči, a také je možné provést výběr podle výkonu motoru. Je možné využít časovaného rozběhu a doběhu napětí. Dobu rozběhu nebo doběhu lze individuálně a přesně nastavit pomocí rotačních přepínačů v rozsahu 0,4–10 sekund a rozběhový moment lze nastavit v rozsahu 0–85 % jmenovitého momentu.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

3 x 208–600 V…0,1 – 11 kW (25 A) 24-480 V AC nebo DC

Vlastnosti a výhody

 • Kompaktní rozměry šetří místo v rozvaděči.
 • Výběr je jednoduchý a udržování skladu náhradních dílů je minimální díky univerzálnímu řídicímu napětí.
 • Doba uvedení do provozu je zkrácena a šetří se prostor v důsledku snadné montáže na DIN lištu pro výkony až do 30 kW.
 • Spolehlivý provoz je zajištěn díky robustní polovodičové konstrukci a téměř neomezenému počtu startů za hodinu bez odlehčení.
 • Není zapotřebí externí chlazení nebo předimenzování díky max. okolní teplotě 50 °C bez odlehčení.

Použití

Spirálové nebo pístové kompresory v klimatizačních jednotkách, dopravníky, čerpadla, ventilátory a míchačky.

Decentrální řešení, měniče a motory s převodovkou

Jeden měnič. Dvě řešení. Plná flexibilita.

 VLT® DriveMotor FCM 106 se dodává z výroby namontovaný buď na motoru s permanentním magnetem třídy IE4, nebo na indukčním motoru třídy IE2. Nebo – aby byla zajištěna plná flexibilita volby motoru, designu systému a energetické účinnosti – si zvolte vlastní motor a připojte samostatnou jednotku VLT® DriveMotor FCP 106.

Díky kompaktní konstrukci měniče VLT DriveMotor FCM 106 jsou výrazně sníženy náklady na instalaci a složitost systému. Náklady se dále snižují díky tomu, že nejsou zapotřebí rozvaděče a dlouhé motorové kabely. Instalace je jednoduchá díky integrovanému chladicímu systému a individuálně přizpůsobitelné desce adaptéru pro motor.

Samostatný měnič VLT DriveMotor FCP 106 poskytuje vysokou úroveň flexibility a stability a energeticky úsporný provoz, protože měnič automaticky nastaví optimální parametry pro připojený motor.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

3 x 380–480 V…0,55–7,5 kW

Vlastnosti a výhody

 • Prodloužená životnost měniče a minimální zatížení sítě harmonickými kmitočty díky zabudované DC tlumivce, která snižuje THDi na méně než 46 %.
 • Flexibilní možnosti připojení díky integrovaným protokolům FC Protocol, Modbus, Metasys a BACnet, nebo volitelně protokolu Profibus
 • Měnič spolehlivě pracuje v mokrém, znečištěném nebo korozivním prostředí díky krytí IP66/typ 4X Outdoor a ochraně desek s plošnými spoji.
 • Úspory času je dosaženo díky předprogramování dat motoru a možnosti snadno přenést nastavené parametry pomocí paměťového modulu.
 • Režim spánku šetří energii a prodlužuje životnost měniče.

Použití

Čerpadla, ventilátory a dopravníky.

Počítačové nástroje

VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy Box

Výkonný decentrální servopohon

VLT® Integrated Servo Drive ISD® 510 je výkonný decentrální servopohon, který zahrnuje centrální napájecí zdroj VLT® Servo Access Box (SAB®), moduly měniče a kabelovou infrastrukturu. Řízení pohybu je integrované v měniči, takže pohybová sekvence může probíhat nezávisle. Tím se uvolňuje centrální PLC a nabízí se vysoce flexibilní koncepce měniče.

Decentralizace hnací jednotky nabízí výhody z hlediska montáže, instalace a provozu. A – v závislosti na aplikaci – může SAB napájet až 64 měničů v systému servopohonu.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

400–480 V…0,72–0,94 kW
Napájecí modul: 3 x 400-480 V…7,5 kW Servomotor: Jmenovité napětí: DC 600 V Jmenovitý moment: 1,7–3,4 Nm

Vlastnosti a výhody

 • Rychlá a snadná instalace díky hybridním kabelům v sériové koncepci zapojení a stejnosměrné napájení měničů z centrálního zdroje SAB
 • Rychlá komunikace, protože otevřený systém podporuje technologie EtherCAT® i POWERLINK®.
 • Možnost výběru nejvhodnějšího měniče pro moment a výkon dané aplikace díky 192 variantám motoru.
 • Přímé připojení k servopohonům umožňuje rychlé uvedení do provozu, diagnostiku a servis pomocí snímatelného panelu LCP (Local Control Panel).
 • Celá řada dalších doplňků pro splnění požadavků systému i aplikace

Použití

Použití v obalovém průmyslu, potravinářském a nápojovém průmyslu, farmaceutické stroje.

Počítačové nástroje

ISD Toolbox Danfoss Servo Sizer

Úsporný pohonný systém

VLT® OneGearDrive® je vysoce efektivní, třífázový synchronní motor s permanentním magnetem, spojený s optimalizovanou kuželovou převodovkou, který pomáhá optimalizovat produktivitu zařízení a snižovat náklady na energie. Pouze s jedním typem motoru a třemi dostupnými převodovými poměry pokrývá tento koncept všechny obvyklé verze dopravníkových pohonů běžně používaných v potravinářském a nápojovém průmyslu. Omezený rozsah fyzických konfigurací snižuje náklady a zjednodušuje vedení skladu náhradních dílů. Jednotné mechanické rozměry zkracují dobu a snižují náklady na technické zajištění a instalaci. Měnič je dodáván ve dvou verzích: Standard, pro použití v prostorech suché a mokré výroby, a Hygienic, pro použití v mokrém prostředí s vysokou intenzitou čištění včetně oblastí sterilní a čisté výroby.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

3 x 380-480 V…0,75 – 3 kW

Vlastnosti a výhody

 • Až 40% úspora energie v porovnání s konvenčními systémy díky vysoké efektivitě systému
 • Díky provozu bez použití ventilátorů je dosaženo nižší hlučnosti a do motoru nejsou nasávány žádné choroboplodné zárodky ani nečistoty šířené vzduchem, ani nejsou vypouštěny do okolního vzduchu.
 • Neomezené použití a kvalitní ochrana v umývacích prostorech díky vysokému stupni krytí
 • Snadné čištění díky hladkému designu krytí
 • Rychlé a spolehlivé zapojení a nižší instalační náklady díky připojení motoru a brzdy prostřednictvím svorkovnice s technologií CageClamp®
 • Odolnost vůči čisticím a dezinfekčním prostředkům díky aseptickému lakování

Použití

Dopravníky.

Počítačové nástroje

VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy BoxDecentrální řešení lze umístit do blízkosti motorů. Tím se eliminuje nutnost vyhrazené řídicí místnosti a komplexní kabeláže, čímž se výrazně snižují náklady na návrh a instalaci. Měniče poskytují vysoký výkon na hřídeli v náročných strojních aplikacích. Motory s převodovkou poskytují účinné řešení pro motory s permanentními magnety pro suché i mokré provozy a jsou vybaveny standardní optimalizovanou kuželovou převodovkou.


Procesní automatizaceSnímače tlaku Danfoss pomáhají udržet náročné průmyslové procesy pod kontrolou. Přesné , robusní, konstruované na dlouhouživotnost, podávají spolehlivý výkon den za dnem i v nejtvrdších podmínkách.

Snímače ( převodníky ) tlaku

Snímače tlaku MBS 32 jsou konstruovány pro použití v náročném průmyslovém prostředí, spolehlivá tlakoměrná technika v těžkých enviromentálních aplikacích. Veškeré elektrické připojení prostřednictvím konektoru nebo kabelu, mnoho různých tlakových připojení. Rozsah měření 0 – 1 bar až 0 – 600 barů.Vysoká přesnost. Vynikající odolnost proti vibracím, robusní konstrukce, chráněný dle směrnice EMC/EMI. Výstupní signály: 0-5V, 1-5V, 1-6V, nebo 0-10V Provozní teplota: -40 až 85°C Měřící rozsah 0-600 barů Mnoho různých tlakových připojení Konstrukce pro použití v náročném průmyslovém prostředí
Snímače tlaku MBS 33 jsou konstruovány pro použití v náročném průmyslovém prostředí, spolehlivá tlakoměrná technika v těžkých enviromentálních aplikacích. Výstupní signál: 4 – 20 mA, měření absolutního i relativního tlaku. Veškeré elektrické připojení, mnoho různých tlakových připojení. Rozsah měření 0 – 1 bar až 0 – 600 barů.Vysoká přesnost. Vynikající odolnost proti vibracím, robusní konstrukce, chráněný dle směrnice EMC/EMI. Výstupní signály: 4 – 20 mA Provozní teplota: -40 až 85°C Měřící rozsah 0-600 barů Mnoho různých tlakových připojení Konstrukce pro použití v náročném průmyslovém prostředí

elektromagnetické ventily

Jeden měnič. Dvě řešení. Plná flexibilita.

 VLT® DriveMotor FCM 106 se dodává z výroby namontovaný buď na motoru s permanentním magnetem třídy IE4, nebo na indukčním motoru třídy IE2. Nebo – aby byla zajištěna plná flexibilita volby motoru, designu systému a energetické účinnosti – si zvolte vlastní motor a připojte samostatnou jednotku VLT® DriveMotor FCP 106.

Díky kompaktní konstrukci měniče VLT DriveMotor FCM 106 jsou výrazně sníženy náklady na instalaci a složitost systému. Náklady se dále snižují díky tomu, že nejsou zapotřebí rozvaděče a dlouhé motorové kabely. Instalace je jednoduchá díky integrovanému chladicímu systému a individuálně přizpůsobitelné desce adaptéru pro motor.

Samostatný měnič VLT DriveMotor FCP 106 poskytuje vysokou úroveň flexibility a stability a energeticky úsporný provoz, protože měnič automaticky nastaví optimální parametry pro připojený motor.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

3 x 380–480 V…0,55–7,5 kW

Vlastnosti a výhody

 • Prodloužená životnost měniče a minimální zatížení sítě harmonickými kmitočty díky zabudované DC tlumivce, která snižuje THDi na méně než 46 %.
 • Flexibilní možnosti připojení díky integrovaným protokolům FC Protocol, Modbus, Metasys a BACnet, nebo volitelně protokolu Profibus
 • Měnič spolehlivě pracuje v mokrém, znečištěném nebo korozivním prostředí díky krytí IP66/typ 4X Outdoor a ochraně desek s plošnými spoji.
 • Úspory času je dosaženo díky předprogramování dat motoru a možnosti snadno přenést nastavené parametry pomocí paměťového modulu.
 • Režim spánku šetří energii a prodlužuje životnost měniče.

Použití

Čerpadla, ventilátory a dopravníky.

Počítačové nástroje

VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy Box

Výkonný decentrální servopohon

VLT® Integrated Servo Drive ISD® 510 je výkonný decentrální servopohon, který zahrnuje centrální napájecí zdroj VLT® Servo Access Box (SAB®), moduly měniče a kabelovou infrastrukturu. Řízení pohybu je integrované v měniči, takže pohybová sekvence může probíhat nezávisle. Tím se uvolňuje centrální PLC a nabízí se vysoce flexibilní koncepce měniče.

Decentralizace hnací jednotky nabízí výhody z hlediska montáže, instalace a provozu. A – v závislosti na aplikaci – může SAB napájet až 64 měničů v systému servopohonu.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

400–480 V…0,72–0,94 kW
Napájecí modul: 3 x 400-480 V…7,5 kW Servomotor: Jmenovité napětí: DC 600 V Jmenovitý moment: 1,7–3,4 Nm

Vlastnosti a výhody

 • Rychlá a snadná instalace díky hybridním kabelům v sériové koncepci zapojení a stejnosměrné napájení měničů z centrálního zdroje SAB
 • Rychlá komunikace, protože otevřený systém podporuje technologie EtherCAT® i POWERLINK®.
 • Možnost výběru nejvhodnějšího měniče pro moment a výkon dané aplikace díky 192 variantám motoru.
 • Přímé připojení k servopohonům umožňuje rychlé uvedení do provozu, diagnostiku a servis pomocí snímatelného panelu LCP (Local Control Panel).
 • Celá řada dalších doplňků pro splnění požadavků systému i aplikace

Použití

Použití v obalovém průmyslu, potravinářském a nápojovém průmyslu, farmaceutické stroje.

Počítačové nástroje

ISD Toolbox Danfoss Servo Sizer

Úsporný pohonný systém

VLT® OneGearDrive® je vysoce efektivní, třífázový synchronní motor s permanentním magnetem, spojený s optimalizovanou kuželovou převodovkou, který pomáhá optimalizovat produktivitu zařízení a snižovat náklady na energie. Pouze s jedním typem motoru a třemi dostupnými převodovými poměry pokrývá tento koncept všechny obvyklé verze dopravníkových pohonů běžně používaných v potravinářském a nápojovém průmyslu. Omezený rozsah fyzických konfigurací snižuje náklady a zjednodušuje vedení skladu náhradních dílů. Jednotné mechanické rozměry zkracují dobu a snižují náklady na technické zajištění a instalaci. Měnič je dodáván ve dvou verzích: Standard, pro použití v prostorech suché a mokré výroby, a Hygienic, pro použití v mokrém prostředí s vysokou intenzitou čištění včetně oblastí sterilní a čisté výroby.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

3 x 380-480 V…0,75 – 3 kW

Vlastnosti a výhody

 • Až 40% úspora energie v porovnání s konvenčními systémy díky vysoké efektivitě systému
 • Díky provozu bez použití ventilátorů je dosaženo nižší hlučnosti a do motoru nejsou nasávány žádné choroboplodné zárodky ani nečistoty šířené vzduchem, ani nejsou vypouštěny do okolního vzduchu.
 • Neomezené použití a kvalitní ochrana v umývacích prostorech díky vysokému stupni krytí
 • Snadné čištění díky hladkému designu krytí
 • Rychlé a spolehlivé zapojení a nižší instalační náklady díky připojení motoru a brzdy prostřednictvím svorkovnice s technologií CageClamp®
 • Odolnost vůči čisticím a dezinfekčním prostředkům díky aseptickému lakování

Použití

Dopravníky.

Počítačové nástroje

VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy BoxElektromagnetické ventily pro použití v chlazení, standardní typy pro fluorovaná chladiva a čpavek (R 717) i elektromagnetické ventily pro vodu a teplonosné kapaliny. Do této kategorie také patří elektromagnetické ventily z nerezavějící oceli, pneumaticky ovládané ventily a pulzní elektromagnetické ventily.Cívky Danfoss byly speciálně navrženy pro provoz v agresivním prostředí[ se značnými výkyvy vlhkosti a teploty, které je typické u většiny chladicích systémů.Nový „nacvakávací“ systém zaručuje bezproblémovou instalaci cívek a jejich snadnou montáž i demontáž. „Nacvakávací“ cívku Danfoss lze namontovat bez použití jakýchkoli nástrojů a snadno demontovat jen pomocí šroubováku.“Nacvakávací“ cívka je k dostání pro kompletní výrobní řadu solenoidových ventilů Danfoss určených pro chladicí, mrazicí a klimatizační aplikace.

Elektromagnetické ventily

Efektivní ochrana motoru a úspora energie
Komplexní řešení pro měkké startování a zastavení třífázových asynchronních motorů, které prodlužuje dobu provozu a snižuje nároky na údržbu. Integrací softstartérů se střídavými motory ušetříte energii, místo a náklady a prodloužíte životnost systému snížením opotřebení motorů, napájecích kabelů a systému rozvodu el. energie. Rovněž není potřeba brát v úvahu filtry a stíněné kabely, protože softstartéry negenerují žádné harmonické kmitočty.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

200–690 V…7,5–850 kW

Vlastnosti a výhody

 • Rychlé a snadné programování díky třem systémům menu (Rychlé menu, Nastavení aplikace a Hlavní menu), čtyřřádkovému grafickému displeji a logické klávesnici
 • Nejlepší profil startu a zastavení pro danou aplikaci se volí pomocí Adaptivního řízení zrychlování.
 • Motory lze využít naplno bez rizika poškození způsobeného přetížením díky tepelnému modelu druhého řádu.
 • Instalační náklady jsou nižší a motor je méně namáhaný, protože stejnosměrné brzdění je rovnoměrně distribuováno přes tři fáze.
 • Díky nastavitelným přípojnicím, které umožňují připojení shora nebo zdola, je možné ušetřit místo, snížit náklady na kabely a snazší je rovněž dodatečná instalace.

Použití

Odstředivá čerpadla a ventilátory, dopravníky, drtiče, míchačky, kompresory, centrifugy, mlýny a pily.

Počítačové nástroje

WinStart VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy Box

Kompaktní a výkonné softstartéry

Dvě skupiny softstartérů, které představují celkové řešení pro startování motorů až do výkonu 110 kW. Model MCD 201 nabízí funkce efektivního startu motoru, zatímco rozšířená verze MCD 202 poskytuje dokonalejší funkce měkkého startování a další funkce ochrany motoru.

Tato řada softstartérů nabízí snadnou montáž na DIN lištu pro výkony do 30 kW, 2vodičové nebo 3vodičové řízení startu a zastavení a vynikající startovní cyklus (4 x le po dobu 6 sekund; náročné startování 4 x le po dobu 20 sekund). Kompatibilní s napájecími systémy typu uzemněný trojúhelník.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

3 x 200–440 V…7,5–110 kW
3 x 200–575 V…7,5–110 kW

Vlastnosti a výhody

 • Kompaktní rozměry šetří místo v rozvaděči.
 • Díky zabudovanému bypassu jsou náklady na instalaci minimální a jsou eliminovány výkonové ztráty.
 • V důsledku zdokonalených řídicích algoritmů SCR, které vyvažují tvar výstupní vlny, je možné provést více startů za hodinu a s vyšším zatížením.
 • Celkové investice na projekt jsou sníženy díky kvalitní ochraně motorů.
 • Není zapotřebí externí chlazení nebo předimenzování díky max. okolní teplotě 50 °C bez odlehčení.

Použití

Čerpadla, dopravníky, ventilátory, míchačky a kompresory.

Počítačové nástroje

WinStart VLT® Motion Control Tool MCT 10 VLT® Motion Control Tool MCT 31 Danfoss HCS (Harmonic Calculation Software) Danfoss Servo Sizer VLT® Energy Box

Kompaktní a nákladově úsporný softstartér

Mimořádně úsporný a kompaktní softstartér, který poskytuje základní funkce startu a zastavení a snadnou montáž na DIN lištu.

Polovodičová konstrukce typu „nainstaluj a zapomeň“ zjednodušuje instalaci a zmenšuje požadovaný prostor v rozvaděči, a také je možné provést výběr podle výkonu motoru. Je možné využít časovaného rozběhu a doběhu napětí. Dobu rozběhu nebo doběhu lze individuálně a přesně nastavit pomocí rotačních přepínačů v rozsahu 0,4–10 sekund a rozběhový moment lze nastavit v rozsahu 0–85 % jmenovitého momentu.

Napájecí napětí a rozsah výkonů

3 x 208–600 V…0,1 – 11 kW (25 A) 24-480 V AC nebo DC

Vlastnosti a výhody

 • Kompaktní rozměry šetří místo v rozvaděči.
 • Výběr je jednoduchý a udržování skladu náhradních dílů je minimální díky univerzálnímu řídicímu napětí.
 • Doba uvedení do provozu je zkrácena a šetří se prostor v důsledku snadné montáže na DIN lištu pro výkony až do 30 kW.
 • Spolehlivý provoz je zajištěn díky robustní polovodičové konstrukci a téměř neomezenému počtu startů za hodinu bez odlehčení.
 • Není zapotřebí externí chlazení nebo předimenzování díky max. okolní teplotě 50 °C bez odlehčení.

Použití

Spirálové nebo pístové kompresory v klimatizačních jednotkách, dopravníky, čerpadla, ventilátory a míchačky.

Tlakové spínače ( presostaty )

Typ BCP je řada specializovaných spínačů tlaku pro sledovaní tlaku a bezpečnostních funkcí u parních kotlů a ohřívačů vody. BCP obsahuje jednopólový kontaktní systém s mikrospínačem, jehož kontaktní pozice je odvozena od tlaku na šroubení a nastavené hodnotě rozsahu. Pro instalace, kde spolehlivost a bezpečnost představuje zvášť kritický faktor. Z bezpečnostních důvodů se doporučuje použití ochrany proti selhání.
 • K dispozici jako vysokotlaké a nízkotlaké omezovače, stejně jako regulátory tlaku
 • Široký rozsah tlaku: od nízkotlakého BCP1 s úzkým diferenčním rozsahem až po vysokotlaký BCP7
 • Bezpečnostní dvojitý vlnovec umožňuje předčasné odpojení pro případ, že dojde k selhání
 • DIN konektor umístěný v horní části přístroje umožňuje snadné připojení k elektroinstalaci
 • Jednopólový přepínač (SPDT), vypínač + alarm
 • Přímá montáž na tlakové šroubení nebo na zeď pomocí konzoly
 • K dispozici verze s automatickou i manuální resetem
 • Šroub úpravy v horní části přístroje
 • Manuální reset u omezovačů tlaku možné použít pouze za pomocí nářadí
 • Verze s pozlacený kontakt pro elektronická zařízení
RT, Tlakové
Tlakové spínače RT jsou elektromechanicky spolehlivé , založené na více více než 60 letech zkušeností. Vhodné pro všeobecný průmysl k regulaci vzduchu i vody pro monitorovací funkce, vysoce specializovaná řešení i kritická bezpečnostní opatření. Nastavitelný a pevný rozsah diferenčního tlaku, ruční nebo automatický reset. Mnohonásobná opakovatelnost, vzájemně vyměnitelné kontakty.Krytí IP 66. Regulační rozsah 0 až 25 bar Vzájemně vyměnitelný kontaktní systém Pevný nebo nastavitelný rozsah diferenčního tlaku Ruční nebo automatický reset Materiál kontaktů pozlacený Krytí IP 66 S min. a max.resetem Schválení pro námořní provoz
Tlakový spínač CAS pro nejtěžší podmínky, malý diferenciál, robusní konstrukce, kompaktní a odolný vůči šokům a vibracím. Pokrýva většinu venkovních a vnitěních aplikací. Vhodný pro alarm a regulaci.Pro vysokotlaká a pulzující média v prostředí jako jsou námořní a motorové aplikace. Regulační rozsah: 0 – 60 barů Malý diferenciál Krytí IP67 Odolný proti mořské vodě Robusní konstrukce Odolný vůči šokům a vibracím Nastavitelný diferenciál Vhodný pro motorové a námořní aplikace
KPI presostaty Danfoss jsou vhodné pro regulaci, monitorování a jako výstražné systémy v průmyslu. Presostaty KP jsou vhodné pro kapalná a plynná média. Jsou vybaveny jednopólovým kontaktním msystémem / SPDT /. Regulační rozsah: -0,2 až 28 barů Malé rozměry,šetří místo, snadno se instaluje Velmi krátká doba odezvy Materiál kontaktů:stříbro/ zlato Nastavitelný diferenciál Krytí IP 33, 44, 55
MBC tlakové spínače jsou používané při námořních aplikacích kde jsou ceněny vysoká spehlivost a malé rozměry. MBC jsou kompaktní tlakové spínače, nového blokového designu, pro vysokotlaká a pulzující média v drsném prostředí jako jsou námořní aplikace. MBC mají vysokou odolnost vůči vibracím jaké jsou běžné v námořních aplikacích. Pevný rozsah diferenčního tlaku zaručuje přesné monitorování kritických tlaků. MBV ventily mohou být dodávány jako standardní volba pro MBC tlakové spínače.
 • Rozsah tlaku: -0,2 až 400 barů
 • Pevný rozsah diferenčního tlaku
 • Odolný vůči šokům a vibracím
 • Krytí IP 65
 • Membránová verze pro aplikace s pulzací / tlakovýmí špičkami
 • Kompaktní design
 • Nízké náklady na instalaci
 • Rychlé a snadné ovládání
 • Snadná montáž
 • Možno použít jako diferenční tlakový spínač
Duální tlakový spínač KP 44 je navržen jako ochranný prvek čerpadel, který má ovládat a chránit vodní čerpadla . Ochranný prvek čerpadel KP 44 kombinuje funkci tlakového spínače a prostředku k monitorování průtoku. Levý tlakový vlnovec kontroluje tlak v čerpadle .Pravý vlnovec vypíná čerpadlo , jestliže je sací tlak čerpadla příliš nízký.Tak je čerpadlo chráneno před provozem na sucho a následným poškozením ložisek.
 • Široký regulační rozsah
 • Pro čerpadla nebo kompresory
 • Malé rozměry, šetří místo, snadno se instaluje
 • Krátká doba odezvy, omezuje opotřebení na minimum a zvyšuje spolehlovost
 • Elektrické připojení z přední strany jednotky, usnadňuje montáž a šetří prostor
 • Vhodné pro střídavý i stejnosměrný proud
 • Kabelová průchodka pro kabely s průměrem 6-14 mm
 • Kabelová průchodka se závitem usnadňuje nové zapojení
 • Efektivní ochrana vodních čerpadel v případě selhání dodávek vody
RT spínače jsou používány ve všech odvěvích průmyslu. Mnohonásobná opakovatelnost, vzájemně vyměnitelný kontaktní systém, k dispozici s neutrální zónou. Pro vysoce specializované řešení až po kritická bezpečnostní řešení. Danfoss vyrábí tlakové spínače RT více než 60 let. Regulační rozsah: -1 až 30 barů Vyměnitelný kontaktní systém Materiál kontaktů: stříbro / zlato Nastavitelný diferenciál Krytí IP 66 Nastavitelný a pevný rozsah diferenčního tlaku Ruční nebo automatický reset K dispozici s neutrální zónou Schválen pro námořní lodě
KPS tlakové spínače pro extrémní prostředí, velmi robusní konstrukce, odolný vůči šokům a vibracím.Pro vzduch, plyn, kapaliny. Pokrývá většinu venkovních a vnitřních aplikací, vhodný pro alarm a regulaci. Schválen pro námořní lodě. Regulační rozsah: 0 až 60 barů Materiál kontaktů: zlato Nastavitelný nebo pevný diferenciál Velmi robusní konstrukce Odolný vůči šokům a bibracím Vhodný pro alarm a regulaci Krytí : IP67 Pokrývá většinu venkovních a vnitřních aplikací Schválen pro námořní aplikace
Tlakové spínače KP jsou používány k regulaci, monitorování a jako výstražné systémy v průmyslových aplikacích. KP jsou vhodné k regulaci vzduchu a vody. KP jsou vybaveny jednopólovým kontaktním systémem SPDT. Vhodné pro stejnosměrný i střidavý proud, vysoká ochrana proti pulzujícímu proudu. Regulační rozsah: -0,2 až 21 barů Široký regulační rozsah Velmi krátká doba odezvy Materiál kontaktů: stříbro /zlato Pro plynná média a vzduch Krytí IP44: jako u IP33 plus připevnění horního krytu Krytí IP55 Malé rozměry,šetří místo, snadno se instaluje Odolné proti šokům a otřesům
CS tlakové spínače mají jedno nebo tří pólové kontakty a nastavitelný diferenciál. Mají ruční vypínač, robusní kontrukci , funkci uvolňující tlak pro snadné spouštění kompresoru. Pro automatické zapínání a vypínání vzduchových kompresorů a vodních čerpadel Regulační rozsah: 2 až 20 barů Kontaktní systém : TPST / SPST Jedno nebo třípólové kontakty Nastavitelný diferenciál Ruční vypínání Krytí IP 43 / IP 55 Provedení KTW pro pitnou vodu
MBC tlakové spínače jsou používané při námořních aplikacích kde jsou ceněny vysoká spehlivost a malé rozměry. MBC jsou kompaktní tlakové spínače, nového blokového designu, pro vysokotlaká a pulzující média v drsném prostředí jako jsou námořní aplikace. MBC mají vysokou odolnost vůči vibracím jaké jsou běžné v námořních aplikacích. Pevný rozsah diferenčního tlaku zaručuje přesné monitorování kritických tlaků. MBV ventily mohou být dodávány jako standardní volba pro MBC tlakové spínače.
 • Pro námořní aplikace
 • Rozsah tlaku: -0,2 až 400 barů
 • Pevný rozsah diferenčního tlaku
 • Odolný vůči šokům a vibracím
 • Krytí IP 65
 • Membránová verze pro aplikace s pulzací / tlakovýmí špičkami
 • Kompaktní design
 • Nízké náklady na instalaci
 • Rychlé a snadné ovládání
 • Snadná montáž
 • Možno použít jako diferenční tlakový spínačVýrobní řada snímačů tlaku zahrnuje komponenty pro průmysl i speciální aplikaceRozsah diferenčních tlakových spínačů představuje standardní výrobky pro všeobecný průmysl , ale i výrobky pro vysoce specializované aplikace

Tlakové spínač – differencialní

RT diferenční tlakový spínač se používá v průmyslových i námořních aplikacích.Program RT tlakových spínačů obsahuje výrobky pro monitorovací funkce, vysoce specializované řešení a kritická opatření.Vyrábí se již více než 60 let. Regulační rozsah: 0-11 bar Mnohonásobná opakovatelnost Vzájemně vyměnitelný kontaktní systém Možné pozlacené kontakty Bezpečnostní funkce Nastavitelný diferenciál Ktytí IP 66 S min. nebo max. resetem S neutrální zónou Schválení pro námořní aplikace
MBC 5180 diferenční tlakové spínače jsou používané při námořních aplikacích kde jsou ceněny vysoká spehlivost a malé rozměry. MBC jsou kompaktní tlakové spínače, nového blokového designu, pro vysokotlaká a pulzující média v drsném prostředí jako jsou námořní aplikace. MBC mají vysokou odolnost vůči vibracím jaké jsou běžné v námořních aplikacích. Pevný rozsah diferenčního tlaku zaručuje přesné monitorování kritických tlaků. MBV ventily mohou být dodávány jako standardní volba pro MBC tlakové spínače.
 • Tlakový rozsah: 0,3 až 5 barů
 • Nastavitelný diferenciál
 • Odolný vůči šokům a vibracím
 • Krytí IP65
 • Kompaktní design
 • Nízké náklady na instalaci
 • Rychlé a snadné ovládání
 • Snadná montáž nového kompaktního stylu
Tlakové spínače CAS představují škálu presostatů pro nejnáročnějčí venkovní i vnitřní aplikace.Nastavitelný diferenciál, krytí IP 67. Robusní, kompaktní konstrukce, vysoká odolnost vůči šokům a vibracím. Regulační rozsah: 0-60 bar Malý diferenciál Ktytí IP 67 Nastavitelný doferenciál Robusní a kompaktní design Odolnost proti šokům a vibracím, tlakovým špičkám Schválení pro námořní aplikace